Yeni Bir Tutku Pusat Oyun!

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Oyun hakkında genel tavsiye.

Exclamation 
Merhaba

Öncelikle başlıkta da belirttiğim gibi oyununuz için tavsiyelerim olacaktır.

TAVSİYE
___________________________________________________________________________________________________________
Oyun içerisinde PVP deneyimim üzerinden konuşmak gerekirse oyunda Damageler gerektiğinden çok daha fazla ilk gören yada Zırhı iyi olan kazanıyor, Tavsiyem şudur ki silahların genelin de -15 damage düşüşü ve zırhların da ise Rebellion zırhın kaldırılıp geri kalan bütün zırh armorlarının da koruma oranı aynı olmalıdır, Sonuç olarak F2P bir oyun olduğunu varsayarak konuşuyorum Eşitlik olmalıdır. 

40+ seviye üstü oyuncularla 20- oyuncuların aynı oyunlarda karşılaşmaları oyuna yeni başlayan kişi için kötü oluyor sonuç olarak 40+ seviye bir oyuncu hem yeni başlayan oyuncuya göre kat kat tecrübesi oluyor ve Yeni başlayan kişilerin daha oyun hakkında bilgileri olmadığından dolayı gerekli itemleri çekemiyor yada bilmiyorlar oyunda defalarca karşılaştım sen ölmüyorsun sen hilesin gibi çok fazla itham da bulunan oyuncuya şahit oldum.

Oyununuzda Bandaj dx ve Shield gibi bir çok sorun var onların derhal düzeltilmesi gerekiyor. Örneğin 5 Adet DX 1000WP / 5 Adet Shield 1000WP şeklinde olmalıdır.

Klan kurmak isteyen kişilerden oyuncu Level yada ücret talep edilmemelidir.

Her hangi bir sunucuya bağlandık varsayalım Fetih maçı ve Arkadaşın Ben Mavi takımdayım diyor. Aynı takım'a geçebilmek için Mavi takıma tıkladığında oyuncuyu karşı takıma atıyor ve 2 kişide Kendi takımının rengini MAVİ olarak görüyor bunun düzeltilmesi gereklidir. CSGO gibi oyunda hiç Teroristlerin kendini CT olarak gördüğü olmuş mudur demek istiyorum.

Bazı haritalarda haddinden fazla Spawnkill yapılıyor buna bir önlem alınmıyor bunun için bir kaç önem düşündüm aslında. İlk yöntem Spawn alanlarında alınan killer sayılmamalı ve Öldürmeden herhangi bir ödül verilmemelidir. İkinci yöntem Spawnkill'in bir suç olarak sayılması ve yapan kişilere uzaklaştırma gibi cezalar uygulanması.

Oyun hakkında video çekenlere ve oyunun gelişmesinde yardımcı olan kişilere ödüller verilmeli ve bunun eşkal temsil etmesi gereklidir.

Oyun tarafından yetkili olduğunu varsayan kişiler oyuncularla birebir tartışmalara hatta hakarete varan konuşmalara kadar ilerlemiştir kişilerin ceza almalarını ve üstlerine vazife olmayan şeylerle uğraşmamaları gerektiğini düşünüyorum

Oyun içerisindeki görseller yenilenmeli farklı modlar eklenmeli ve yeni haritalar getirilmelidir.

Oyunda genel olarak ses kasma sorunu vardır haritaların çoğunda ayak sesi gelmemesi gibi sorunlar vardır.  Bu iş ekibinizdeki Mapper arkadaşa düşüyor.

Forum ismini vermediğim farklı bir oyun tarafından kullanılmaktadır değiştirilmesi konusunda takımımla hem fikiriz.

Sunucunuz dan kaynaklı oyundan ani kesintiler oluyor bence en kısa sürede düzeltilmelidir.

Oyunda o kadar XP kastıktan sonra bir kişi geliyor ve bütün emeği tek bir tıkla yok edebiliyor yani Medkit sorunundan bahsediyorum Marketten kaldırsanız bile oyuncuların envanterlerinde mevcut kullanılmaması gereken hatalı itemlerin kullanıcıların envanterinden kaldırılmalıdır.

Forumla ilgilenen 7/24 aktif bir görevli yok.

2x XP ve Premium almak için en az 10 LEVEL kasmak gerekiyor ve oyuna yeni başlayan kişi için level kasmak çok kasvetli geliyor Premium'un 500GC olması gerektiğini düşünüyorum

Oyuna kayıtlar Launcher üzerinden yapılmalıdır ve Launcher üzerinde ki hatalar grafikerleriniz tarafından giderilmelidir.

Düzenli olarak haftada bir olacak şekilde güzel ödüllü ordu savaşları yapmalısınız.

Speed XP - Armor XP - Adrenalin XP vb. Özel yetenekler kaldırılmalı yada Gerçek para ile satılmalıdır.

Marketteki fiyatların yeniden yapılandırılması gerekiyor. DX kalıcı 500 GC alıyorsun 20 tane veriyor oda 2 oyunda bitiyor düzeltilmeli.

İtemlerdeki "dayanıklılık" özelliği kaldırılmalıdır. 1 önceki maç 20 armor veren zırh diğer maç 0 armor veriyor gibi.

Oyunu oynayan hiç bir yetkilinin oyunculardan ayrılmamasını ve olası bir ihlal olayında cezai işlem uygulanmalı örneğin küfürden chat ban gibi.

Forumda çoğu kişilerin ismi renkli bence çok düzensiz öğrendiğime göre oyunda 3 tane yetkili var ve forumda da öyle olmalıdır 20 kişide yetkili gibi renk olması çok huzursuz ediyor beni.

Youtube bölümündeki arkadaşların kendilerini yetkili azletmelerinden çok rahatsız oluyorum.

Oyunun resmi grubunda yetkili olmamasına rahmen her olaya atlayıp kişilere hakaret eden kişilerin de gruptan atılmasını yada uyarılmasını istiyorum.

Fetih oyunlarında bayrağı alan kişi harici yanındaki kimsenin puan almaması gerekiyor, 4 kişinin bir bayrakta beklediği oluyor çok itici.

Oyundaki Sniper ve Shotgun dinamiği kusura bakmayın rezalet azda olsa İnfestation Survival Stories dinamiğine benzemesi gerektiğini düşünüyorum.

Oyun kapalı betadan çıkınca oyuna genel bir wipe gelmeli bütün oyuncu verileri silinmelidir.

Assault silahlar uzaydan dahi damage verebilmektedir. Menzillerinin ayarlanmaları gerektiğini düşünüyorum.

Elite silahlar normal versiyonlarıyla aynı özelliklere sahip Elite silahların gerçek ücretle olması gerektiğini ve normal versiyonunda daha iyi olması gerektiğini düşünüyorum.

Level kasmanın daha da zor olması gerektiğini düşünüyorum bir günde 30 LEVEL kasmak imkansız olmalı hatta bir günde 1'den 5'e kasmak bile zor olmalı 40 LEVEL adam hakkederek almalı oyunda aşırı 30+ oyuncu var ve çoğu gram bilek sahibi değil hak edenin yanında olmalısınız.

Level sınırının olmaması gerektiğini düşünüyorum.

Yetenek ağacının İnfestation Survival Stories oyunundaki gibi sıralı olmak üzere belirli özellikler olmalıdır biri açılmadan diğeri açılmamalıdır.

Oyun sonu hangi harita açılsın oylaması yapılmalıdır.

Oyundaki silahların Tepme sekme oranları tekrardan ele alınmalı ve gerçekleştirme çalışmaları yapılmalıdır.

Ordulara PA değil de kill basılmalı ve ordu sıralamaları ona göre belirlenmelidir.

Bir ordu da en fazla oyuncu sayısı 10 olmalıdır.

Ufacık yerden dahi atlayınca damage yiyoruz ve canımız azalıyor bence yüksekten atlamalarda karakterin canı azalmamalı falling damage olmamalı.

Her haritaya özel spawn süreleri ayarlanmalıdır, örneğin dondurucu diye bir harita var orada en az 6 saniye olmalıdır.

Oyun esnasında oyundan düşen kişinin bütün emekleri gidiyor boşuna oynamış oluyor bunun çözülmesi gerekiyor oyundan düşen kişi tekrardan girdiğinde aynı puan ve fragla devam etmeli yada CSGO ranked gibi oyun bitiminde ne ektiyse onu biçmelidir.

Sabotaj modunda karakterler takım değiştiremiyor düzeltilmeli.

Karakterlerin koşma animasyonları İnfestation Survival Stories gibi olmalı şuan kisi insanı kıl ediyor rahatsız ediyor çok saçma.

Karakterlerde Stamina özelliği olmalıdır.

Haritanın bazı noktalarında girdiğiniz yerden çıkamıyorsunuz örneğin Vadi haritasında inşaatın oradaki çöp konteyner içine düşünce tekrardan dışarı çıkılmıyor.

Her moda göre Spawn süreleri değiştirilmelidir. 

2 adet Premium şekli olmalıdır bir ücretli bir adette oyun için parayla ücretli premium da normal oyunculardan daha farklı özellikler olmalıdır ama zor ölme iki atma gibi değil de ölünce hemen doğma gibi.

Sadece FPS moda özel haritalar yapılmalıdır. 

Oyunda rakibin üzerinde crosshair koyduğumuz da rakibin ismi gözüküyor bunun kapatılması gerekiyor çiçekte saklanan birinin sırf ismi görünüyor diye ifşa olması çok saçma

Rakip tarafında öldürülünce 2-3 saniye de olsa onun ekranını oyununu gösteriyor bunun kapatılması gerekiyor bunun yerine ölüm anı görüntüsü getirilmelidir kişilerin nasıl öldüğünü görmek kişiyi suçlayıp suçlamaması gerektiğini gösterir

Oyun için " Tab " menüsü geliştirilmeli ve Rapor sistemi gelmelidir.

Oyun içi yasaklı kelimeler *** gibi gösterilmelidir.

Chat ban yiyen kişiler her yazı yazmaya çalıştığında KÜFÜR ETTİĞİM İÇİN SUSTURULDUM gibi caydırıcı utandırıcı cezalar almalıdır.

Dini değerlere küfür edenler kalıcı yasaklanmalıdır.

Adminlerin oyunculara özel topluluk adresi olmalıdır örneğin Discord, Teamspeak3 gibi.

Facebook sayfasına mesaj butonu eklenmeli ve 7/24 düzgün konuşmasını bilen kişiler tarafından kontrol edilmelidir.

Oyun için çekilen her video Facebook sayfasından paylaşılmalıdır.

Oyun içerisinde güncel sıralama herhangi bir sayfadan güncel olarak yayınlanmalıdır.

Oyunda PA satın al diyince Warland adlı bir siteye yönlendiriyor bunun düzeltilmesi gerekiyor War INC sayfasına bağlı kalmış.

Oyunu kazananla kaybeden aynı puanı alıyor bunun düzeltilmesi gerekiyor.

Oyuna yeni model silahlar getirilmeli.

Oyuna yeni skinler getirilmeli ve bunu yapan kişi oyuncuysa ödüllendirilmelidir.

Oyun içinde Silah sadece sağ taraftan kullananlar için avantaj arz ediyor bunun düzeltilmesi silahın center odaklı olması sağlanmalıdır.

Hack Shield güncellenmelidir.

Oyuna güncelleme gelmeden oyunculara yayınlanmadan önce hata kontrol için test ekibi oluşturup kişiler gelen güncellemeyi kontrol etmelidirler.

___________________________________________________________________________________________________________

Bütün bunları yazmak uzun zamanımı aldı unuttuğum bir şey yada istediğim bir şey olursa yorum olarak devam ederim konuyu kapatmayın oyuncu arkadaşların da yorumlarını bekliyorum.

UMARIM YARDIMCI OLMUSTUR

Venom klanına alım vardır İletişim : https://discord.gg/GeYF7u9

}
Teşekkür tarafından verilen:
Hepsini okudum tek tek..Çok güzel söylemişsiniz katıldığım da var katılmadıklarım da var ama öncelikle emeğinize sağlık.Son gelicek güncellemeyle en azından bi kaçı hallolucaktır.Diğerleri de öteki güncellemeler de düzeltilicek
◤ ʙüʏüᴋ ʏᴀʟᴀɴᴄıʟᴀʀ ʙüʏüᴋ sɪʜɪʀʙᴀᴢʟᴀʀᴅıʀ. 
}
Teşekkürler
}
Güzel bir paylaşım ellerinize sağlık raporlayacağımdna emin olabilirsiniz.
İmageMv8R1Q.png
}
Şimdi başıma geldi Saddambey adlı oyuncuyu vururken crash attı muhtemelen bu arkadaş medkit kullanıyor ilgilenilmesini istiyorum
}
Spawnkill Yapılmamalı Diyon Hareket Ettirmiyon Kardeş.
}
BurakGZL adlı arkadaş yüzünden Spawnkill atıyorum.
}
Aldığınız Ekipman Nedir Bir Söylermisin
}

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Oyun Nezaman Açılacak yigitydl 3 551 13-10-2017, Saat: 22:32
Son Yorum: WriteMortagel
Exclamation OYUN İÇİ KÜFÜR SS LERİ Mustafa Enes 1 271 11-09-2017, Saat: 12:13
Son Yorum: YeNiÇeRi
  OYUN İÇİ KÜFÜR osmanlı 1 311 11-09-2017, Saat: 00:04